Demirci

Manisa / TÜRKİYE

0236 462 42 25

7/24 Çağrı Noktası

0532 697 10 53

Mobil İletişim

Saflı Cami Halısı

Saflı Cami Halısı

Saflı Cami Halısı

Belirli bir hizanın bulunduğu cami halısı genel olarak saflı cami halısı olarak ifade edilir. Saflı cami halısında bir sütün bulunur. Bu sütün hiza almak gereken durumlarda cemaate kolaylık sağlar. Her gün çok fazla sayıda kişinin ibadetini gerçekleştirdiği camilerde kimi zaman saf tutmak karışıklığa neden olur. Bu karışıklık nedeni ile de insanlar ibadetlerini gerçekleştirmekte zorluk yaşar. Bu zorluk nedeni ile de insanların işini kolaylaştıracak halı modelleri piyasaya sürülür. Sütün eklenen halılar sayesinde herkesin düzen içerisinde saf tutması kolay hale gelir.

Saflı Cami Halısı Özellikleri

Saflı cami halıları genellikle karışık motifleri bünyesinde barındırmaz. Tek bir rengin yer aldığı saflı cami halısı, sadece bir belirgin hat ile camileri süsler. Bu yattın amacı da cemaatin saf almasını kolay hale getirmektir. Bu nedenle de karmaşıklıktan uzak, motiflerin sade olduğu modeller ile karşınıza çıkar.

Saflı halı seçiminde tercih edilen renk için caminin diğer dekorasyonları da önemli etmendir. Genellikle mavi ya da kırmızı renklerin ağırlıkta olduğu bu modeller ile kişiler ibadetlerini düzenli bir şekilde gerçekleştirme şansı yakalar.

Saflı Cami Halısı Fiyatları

Tek rengin baskın olduğu saflı cami halısı fiyatları da halının büyüklüğüne göre değişir. Cami içerisinde girinti ve çıkıntıların çok olduğu yerlerde de fiyatta belirli bir oranda artış durumu söz konusu olabilir.